Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Jeleniej Górze powstanie 30 nowych mieszkań komunalnych. 10 milionów złotych dofinansowania z BGK

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
7 lutego 2024 r. Miasto otrzymało informację o kwalifikacji wniosku oraz udzieleniu wsparcia finansowego dla zadania pn. „Budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Junaków w Jeleniej Górze”. Dofinansowanie możliwe jest w ramach Funduszu Dopłat realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego - poinformował Urząd Miasta Jeleniej Góry.

Całkowita wartość: 12 742 991,30 zł, Dofinansowanie wnioskowane: 10 194 393,04 zł (80%), wkład własny Miasta: 2 548 598,26 zł.

Przedmiotem inwestycji jest budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z infrastrukturą techniczną. W ramach przedsięwzięcia utworzonych zostanie 30 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 2149,60 mkw. W każdym z budynku znajdować się będzie 15 mieszkań usytuowanych na trzech kondygnacjach, w tym 12 lokali dwupokojowych oraz 3 lokale jednopokojowe - powiedział na konferencji prasowej Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Każde z mieszkań wyposażone będzie w zadaszony balkon lub naziemny taras. Na poddaszu znajdować się będą komórki lokatorskie dla wszystkich mieszkań, a na parterze pomieszczenie techniczne. W centralnej części każdego z budynków zaprojektowana jest klatka schodowa oraz platforma dostępna dla osób niepełnosprawnych, obsługująca
wszystkie kondygnacje wraz z poddaszem. W ramach zagospodarowania terenu, przy budynkach utworzony zostanie parking dla 32 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami, utwardzone dojścia do budynków, plac zabaw dla dzieci, teren zieleni w formie trawników, przyłącze kanalizacji sanitarnej z włączeniem do sieci, kanalizacja deszczowa z włączeniem do sieci, przyłącze wody z włączeniem do sieci wodociągowej, wewnętrzna linia zasilająca oraz oświetlenie zewnętrzne, kanalizacja teletechniczna bezprzewodowa, miejsce gromadzenia odpadów
stałych - informują władze miasta.

Inwestycja przy ul. Junaków w Cieplicach to pierwsza budowa nowych mieszkań w Jeleniej Górze od 20 lat

To bardzo ważna inwestycja i cieszę się, że miejsce, które jest wolne, zostanie wykorzystane w takim celu. Mieszkania są nam bardzo potrzebne. Jest tam blisko przedszkole, Dom Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień", przystanek autobusowy - wszystko układa się w dobrym kierunku - dodała Anna Bałkowska, radna z Cieplic.

Zobacz, w którym miejscu powstaną nowe mieszkania w Jeleniej Górze:

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto