Po kilku latach przerwy wrócili do organizacji Turnieju Gier i Zabaw dla najmłodszych jeleniogórzan. Niemal 300 uczestników. Zobacz zdjęcia

Przemysław Kaczałko
W hali Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się Turniej Gier i Zabaw dla klas I, II i III szkół podstawowych. Impreza organizowana przez Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień wróciła do kalendarza zawodów międzyszkolnych po kilku latach przerwy. W rywalizacji klas I i II najlepsza była "Jedenastka", a wśród klas III zwyciężyła "Dziesiątka". W sumie w imprezie wzięło udział ok. 280 dzieci.

ZPP-CWU (połączony Międzyszkolny Ośrodek Sportu z Młodzieżowym Domek Kultury) przed pandemią organizował Turnieje Gier i Zabaw dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych, a w tym roku wrócił do tej pięknej tradycji. W hali Szkoły Podstawowej nr 8 na jeleniogórskim Zabobrzu dzieci rywalizowały z wyścigach rzędów i na torach przeszkód. Klasy pierwsze, drugie i trzecie rywalizowały osobno, a w każdej kategorii wiekowej było po 6 konkurencji.

Postanowiliśmy, że pierwsze trzy miejsca będą wyróżnione dużymi medalami (złoty, srebrny, brązowy), a pozostali symbolicznie dostali brązowe medale i zajęli 4. miejsce, bowiem każdy uczestnik był tak naprawdę zwycięzcą.

Wśród klas pierwszych zwyciężyła SP 11 przed SP 8 i SP 3. W klasach drugich najlepsza również była "Jedenastka", a na podium znalazły się jeszcze SP 10 i SP 15. W najstarszej kategorii pierwsze miejsce zajęła SP 10, drugie SP 11, a trzecie SP 2. W turnieju brały też udział SP 5, SP 7 i Zespół Szkół Katolickich. W sumie 9 szkół i 288 uczestników.