Rewelacja rundy jesiennej szykuje się do wiosny. Pechowa końcówka starcia z młodzieżą Zagłębia

Przemysław Kaczałko
Rewelacja rundy jesiennej III ligi (gr. 3) - Karkonosze Jelenia Góra, ma za sobą trzy mecze sparingowe. W ramach przygotowań do wiosny, ekipa Jacka Kołodziejczyka zmierzyła się z czeskim klubem ekstraklasy - FK Jablonec, trzecioligową Cariną Gubin (lubuskie), a także z Zagłębiem Lubin do lat 19 (Centralna Liga Juniorów).

W spotkaniu z ekipa z Lubina biało-niebiescy mieli dużą szansę na zwycięstwo, bowiem po bramce Kacpra Chmielewskiego prowadzili już w pierwszej połowie i niemal do końca spotkania utrzymywali korzystny rezultat. W 90. minucie gola dla Zagłębia zdobył Kamil Ausfeld i mecz zakończył się remisem 1:1.

Wyniki i plan pozostałych sparingów Karkonoszy:

Karkonosze – FK Jablonec 1:6
Carina Gubin – Karkonosze 2:1
Karkonosze – Zagłębie Lubin U19 1:1
Górnik Polkowice – Karkonosze (31 stycznia)
Karkonosze – Polonia Stal Świdnica (3 lutego, godz. 12:00)
Karkonosze - Miedź II Legnica (10 lutego, godz. 12:00)
Karkonosze – Barycz Sułów (17 lutego, godz. 12:00)
Karkonosze – Słowianin Wolibórz (21 lutego, godz. 19:00)

Podopieczni Jacka Kołodziejczyka 24 lutego (godz. 12:00) zmierzą się w Jeleniej Górze z Hutnikiem Pieńsk, w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski. Beniaminek III ligi po rundzie jesiennej zajmuje wysokie - 4. miejsce w tabeli. Wiosnę rozpocznie 2 marca starciem z rezerwami mistrza Polski - Rakowa Częstochowa.