Trzeci mecz - trzecia porażka. Karkonosze uległy Stilonowi w ostatniej akcji meczu! Obszerna fotorelacja

Przemysław Kaczałko
W meczu 21. kolejki III ligi (gr. 3) Karkonosze Jelenia Góra podejmowały Stilon Gorzów Wielkopolski. Po dwóch porażkach w 2024 roku, miejscowi fani liczyli na przełamanie, tym bardziej, że rywale byli znacznie niżej w tabeli. O trzech punktach zadecydowała ostatnia akcja meczu.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, co doskonale odzwierciedlał wynik do przerwy, czyli 0:0. Po zmianie stron jeleniogórzanie poderwali się do walki i stwarzali sobie okazje bramkowe, jednak zawodziła celność strzałów, a niekiedy doskonale bronił bramkarz Stilonu. Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, w ostatniej akcji meczu - w 5. minucie doliczonego czasu, gola zdobył Wenerski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Radość gości była ogromna, a w szeregach gospodarzy zapanował ogromny żal.

Spotkanie było pierwszą imprezą masową na boisku przy ul. Złotniczej od 2015 roku. Kibice obu drużyn gorąco wspierali swoich zawodników. To trzecia porażka Karkonoszy w trzecim meczu 2024 roku. Beniaminek po rundzie jesiennej był na 4. miejscu, ale spadł już na 6. Stilon dzięki wygranej odskoczył od strefy spadkowej na 3 punkty i z dorobkiem 24 "oczek" jest na 12. pozycji.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – Solar Home Stilon Gorzów Wielkopolski 0:1 (0:0)

Karkonosze: Fościak – Dudek (70’ Tokarz), Jaros, Klimek, Kocot, Maciejewski (80’ Milewski), Niemienionek, Pałaszewski, Pojasek, Radziemski (55’ Chmielewski).
Stilon: Czajor – Demianenko, Drozdowicz (88’ Wenerski), Fediuk (74’ Siwozad), Grudnik (90’+3 Krysiński), Kaniewski, Matuszewski, Olszewski, Vaskou, Wiśniewski.