Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sejmik Karkonosko-Izerski. Jak zarobić na uzdrowiskach. Debata w Karpaczu

Alina Gierak
Uzdrowisko Cieplice
Uzdrowisko Cieplice uzdrowisko cieplice
Sejmik Karkonosko-Izerski. Dzisiaj (30 czerwca) w Karpaczu obraduje Karkonosko-Izerski Sejmik Turystyczny, poświęcony perspektywom rozwoju rynku uzdrowisk. Prelegentami są przedsiębiorcy, działający w miejscowościach uzdrowiskowych oraz przedstawiciele władz lokalnych oraz przedstawiciele uzdrowisk dolnośląskich.

Sejmik Karkonosko-Izerski. O rosnącym potencjale rynku uzdrowisk podczas konferencji w Karpaczu

Dzisiaj w Karpaczu obraduje Karkonosko-Izerski Sejmik Turystyczny, poświęcony perspektywom rozwoju rynku uzdrowisk, podczas którego wystąpi Wojciech Krasoń, p.o. Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU., Prelegentami będą przedsiębiorcy, działający w miejscowościach uzdrowiskowych oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Karkonosko-Izerski Sejmik Turystyczny to ważne wydarzenie w kontekście zmian, jakie zachodzą na rynku uzdrowisk i nowych perspektyw, które otwiera prywatyzacja coraz większej liczby obiektów zdrojowych. Od kilku lat rozwój Polskiej Grupy Uzdrowisk znacząco wpływa na kształt polskiej branży uzdrowiskowej, stąd konieczność dyskusji nad nowymi możliwościami, które otwierają się w jej obrębie, a także nad efektywnością współpracy przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego. Podczas debaty ważny głos przypadnie także stronie czeskiej, której reprezentantem będzie Petr Hřebačka, Wiceburmistrz Jańskich Łaźni.

- To będzie dla nas szczególnie ważne spotkanie, ponieważ w wyniku ostatnich inwestycji zdecydowanie poszerzyliśmy ofertę naszych uzdrowisk i wciąż modernizujemy infrastrukturę obiektów, takich jak Uzdrowisko Cieplice, czy Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa.

Naszym zdaniem, potencjał tego rynku rośnie. Uzdrowiska to już nie tylko ośrodki sanatoryjne, lecznicze, ale także rekreacyjne, z coraz bogatszą ofertą typu SPA i wellness, a co za tym idzie, otwierające się na nowy profil kuracjusza.

Karkonosko-Izerski Sejmik Turystyczny będzie okazją do rozważenia kwestii dalszych inwestycji w infrastrukturę polskich zdrojów, a co się z tym wiąże dalszym rozwojem polskiej balneologii na tle trendów środkowoeuropejskich. Istotna jest w tym wszystkim efektywna współpraca z władzami samorządowymi, by jak najlepiej zaprezentować potencjał gmin uzdrowiskowych. – mówi Wojciech Krasoń, p.o. Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

Spotkanie otworzył prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który wręczył certyfikaty nowym członkom Karkonosko-Izerskiego Klastera Turystycznego, projektu, który służy rozwojowi turystyki w rejonie Sudetów Zachodnich. Dolny Śląsk.

***
Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto