Tygodniowy przegląd prasy 6.11.2022: Jelenia Góra, 30.10-5.11.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Jeleniej Góry

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Jeleniej Góry nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Jeleniej Góry nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jeleniej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 30.10 a 5.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Muzeum Karkonoskim pachnie piernikami i jest już bardzo świątecznie. Wystawa "Historia piernikarskiego rzemiosła" została właśnie otwarta”?

Przegląd tygodnia: Jelenia Góra, 6.11.2022. 30.10 - 5.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Muzeum Karkonoskim pachnie piernikami i jest już bardzo świątecznie. Wystawa "Historia piernikarskiego rzemiosła" została właśnie otwarta

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze od wczoraj (4 listopada 2022 roku) pachnie przyprawami korzennymi. To za sprawą najnowszej wystawy, prezentującej 700- letnią historię piernikarskiego rzemiosła. Można nie tylko podziwiać drewniane formy do pierników, ale także samemu upiec i ozdobić ciastka. W Muzeum będą bowiem warsztaty piernikarskie.

📢 Rozpoznajecie się na tych zdjęciach? Nasz fotoreporter uchwycił nietypową wizytę w jeleniogórskiej szkole. Chyba to było przed 11 listopada

Mieć zdjęcie w wojskowym samochodzie lub przy wyrzutni rakiet? Kto kiedyś o tym nie marzył. A jaka radość, gdy wojskowe pojazdy przyjadą na szkolne boisko! Nasz fotoreporter kilkanaście lat temu udokumentował nietypową wizytę w jednej z jeleniogórskich szkół. Może rozpoznacie się na tych zdjęciach? Prawdopodobnie były zrobione przed Dniem Niepodległości.

📢 Korekta rozkładu jazdy pociągów od 6 listopada. Co jest najważniejsze? Pociągi wracają na tory do Szklarskiej Poręby. Są też inne zmiany

Korekta rozkładu jazdy pociągów wchodzi w życie od 6 listopada. Co jest najważniejsze dla mieszkańców regionu karkonoskiego? Powrót na tory pociągów do Szklarskiej Poręby. Dzisiaj (5.11 2022 r.) jest ostatni dzień kursowania autobusów komunikacji zastępczej na trasie Jelenia Góra — Szklarska Poręba Góra. Jakie jeszcze są zmiany?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 6.11.2022: 30.10-5.11.2022 Jelenia Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jeleniej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Magiczny hotel w Karkonoszach za 7 mln 500 tysięcy złotych. To jedna z droższych ofert na karkonoskim rynku nieruchmości

Piękny dom wczasowy znajduje się w Jagniątkowie. Budynek jest w doskonałym stanie technicznym i wyremontowany w ciekawej aranżacji. Nie wymaga wkładu finansowego. Hotel działa i przyjmuje gości. Można go mieć za 7 mln 500 tys. złotych. W cenie jest zabytkowy fortepian.

📢 Nasz subiektywny ranking burgerowni w Jeleniej Górze. Tu zjecie, naszym zdaniem, najlepsze burgery. Zgadzacie się z nami?

Bez burgerów młodzi ludzie, ale nie tylko oni, nie wyobrażają sobie życia. Zobaczcie nasz ranking i poznajcie jeleniogórskie restauracje i bary, w których zjecie smacznie i z amerykańską nutą.

📢 Tak wygląda najmniejsze mieszkanie na sprzedaż na Dolnym Śląsku. Mikrokawalerka we Wrocławiu ma 13,27 mkw!

Mikrokawalerka na sprzedaż mieści się na Nadodrzu we Wrocławiu i jest naprawdę malutka! Ma zaledwie 13,27 mkw, a zmieściło się tu naprawdę sporo! To mieszkanie nie jest tanie, bo za metr kwadratowy trzeba zapłacić 13 tys. 489 zł. Takie lokale są coraz bardziej popularne. Zobaczcie na zdjęciach, jak jest urządzony ten we Wrocławiu. Dalibyście radę funkcjonować w takim wnętrzu?

📢 Ćwiczenia pod jeleniogórskim ratuszem: próba odbicia więźnia, pożar w przybudówce, ewakuacja urzędników i sprawna akcja strażaków

Cztery jednostki straży pożarnej, służba więzienna, strażnicy miejscy, pogotowie ratunkowe, policja - takiego zgromadzenia służb dawno nie było pod jeleniogórskim ratuszem. Wszyscy brali udział w dzisiejszych (4 listopada 2022 roku) ćwiczeniach. Scenariusz przewidywał także ewakuację urzędników z ratusza.

📢 W Cieplicach będzie palmiarnia z egzotycznym ogrodem oraz tężnie. To będzie kolejna atrakcja dla kuracjuszy

W Cieplicach ma powstać palmiarnia wraz z tężniami solankowymi. Samorząd jeleniogórski ogłosił właśnie przetarg na jej budowę. Ciepliczanie mają różne opinie na ten temat. Przypominają, że uzdrowisko miało piękną oranżerię. Co się z nią stało? Jest wystawiona na sprzedaż za 2 mln 200 tys. złotych.

📢 W Miedziance w Rudawach Janowickich stary browar wraca do życia. Dobiega końca remont ceglanego budynku (Zdjęcia)

W Miedziance w Rudawach Janowickich stary browar wraca do życia. To, co po nim pozostało, odbudowano. Dołączono także nową część. Wygląda na to, że niedługo będzie można napić się tu piwa. Na ścianach browaru są dowody, że pamiętali o założycielach piwowarskiej firmy.

📢 Zobaczcie co ciekawego będzie się działo w ten weekend (4.11 - 6.11) w Jeleniej Górze i okolicach. Będą wernisaże, koncerty i mecze

W pierwszy weekend listopada ( 4.11- 6.11 2022) możecie się wybrać do jeleniogórskich teatrów. Polecamy także wernisaż wystawy o piernikarstwie w Muzeum Karkonoskim oraz koncert JCK Muflon. Kibice nie opuszczą meczów piłki nożnej i koszykówki. Kliknijcie w naszą galerię, by poznać szczegóły.

📢 Szpital w Jeleniej Górze uruchomił rejestrację on-line do poradni specjalistycznych. To ma ułatwić pacjentom dostanie się do lekarza

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej ma 21 poradni specjalistycznych. Do tej pory do lekarzy można było zarejestrować się telefonicznie. To wymagało od pacjentów ogromnej cierpliwości, rejestracje bowiem odbywają się tylko pod dwoma numerami telefonu. Szpital wprowadził możliwość rejestrowania się przez internet. Niestety, nie działa to sprawnie.

📢 Sukces firmy z Jeleniej Góry. CodeTwo zdobyło cztery złote statuetki na International Business Awards w Londynie

CodeTwo, polska firma programistyczna, którą założyli jeleniogórzanie, a jej główna siedziba znajduje się w stolicy Karkonoszy, zdobyło na International Business Awards w Londynie złote statuetki w czterech kategoriach. CodeTwo doceniane jest w rodzinnym mieście. Zdobyło nagrodę prezydenta Jeleniej Góry za dynamiczny rozwój, promocję miasta na arenie międzynarodowej oraz za permanentny wzrost zatrudniania osób z wyższym wykształceniem.

📢 Te zwierzęta czekają na adopcję. Zobacz jakie psy i koty szukają nowego domu! ZDJĘCIA

W Jeleniej Górze wiele psów i kotów poszukuje swojego człowieka. Zobacz jakie zwierzęta potrzebują nowego opiekuna! Przeszukując lokalne portale ogłoszeniowe można trafić na wiele informacji o zwierzętach, które potrzebują nowego domu stałego. W naszej galerii można zobaczyć jakie psy i koty z Jeleniej Góry szukają obecnie nowego domu. Informacje o każdym ze zwierzaków znajdują się pod zdjęciami w galerii.

📢 Zobacz aktualne zdjęcia ulicy Szkolnej w Jeleniej Górze

W naszej serii można zobaczyć jak wygląda dzisiejsza Jelenia Góra. Sentymentalna podróż specjalnie z myślą o tych jeleniogórzanach, którzy musieli wyjechać ze stolicy Karkonoszy. Prezentujemy kolejną z ulic Jeleniej Góry. Tak wygląda dzisiaj ulica Szkolna w Jeleniej Górze

📢 Bogate groby Romów ze Świebodzic budzą ciekawość przyjezdnych. Są tu marmurowe postaci ze złotymi sygnetami i telefonem komórkowym

Groby Romów ze Świebodzic wyróżniają się na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Miejscowi już się przyzwyczaili do widoku ludzkich postaci z marmuru ze złotymi sygnetami na placach i telefonem komórkowym w dłoni. Przyjezdni, zwłaszcza ci, którzy odwiedzają cmentarz po raz pierwszy, nie mogą przejść obok obojętnie. Robią zdjęcia i z zaciekawieniem przyglądają się niesamowitemu pomnikowi.

📢 Strażacy z jeleniogórskiej jednostki pamiętali o kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę. Groby odwiedzili także młodzi druhowie

Strażacy z jeleniogórskich jednostek odwiedzili groby kolegów, którzy odeszli na wieczną wartę. Zapalili znicze między innymi na grobie Radosława Fijołka, komendanta PSP w Jeleniej Górze, który zmarł nagle 21 listopada 2021 roku.

📢 Awantura na cmentarzu w Kowarach. Biesiadujący Romowie zaatakowali interweniujących policjantów

Na cmentarzu w Kowarach doszło wczoraj (1 listopada 2022) do wielkiej awantury. Romowie biesiadowali głośno i hucznie. Pili alkohol. Nie uciszyli się nawet podczas mszy. Przeszkadzało to innym odwiedzającym, którzy wezwali policję. Wówczas doszło do karczemnej awantury. Efekt? Trzech mężczyzn zatrzymanych w areszcie. Dwóch z nich może mieć postawione zarzuty czynnej napaści na policjantów.

📢 W Jeleniej Górze w nocy urwał się balkon z budynku przy ul. Wolności 63. Stało na nim 6 osób. Stan poszkodowanej jest poważny (AKTUALIZACJA)

Wczoraj (1 listopada 2022 roku) wieczorem w Jeleniej Górze zerwał się balkon mieszkania na II piętrze budynku przy ulicy Wolności 63. Do szpitala w Jeleniej Górze trafiły dwie osoby. Kobieta, która spadła na chodnik, doznała wielonarządowego urazu. Poszkodowany mężczyzna miał lżejsze obrażenia.

📢 Kazimierz Pichlak, znany w Jeleniej Górze chirurg, jest także znakomitym poetą i fotografem. Właśnie odebrał nagrody za twóczość

Kazimierz Pichlak to znany w Jeleniej Górze chirurg onkolog. Wprawdzie przeszedł na emeryturę i nie zajmuje się już medycyną, ale nie pozostawił swoich innych pasji. Jest bowiem znakomitym fotografem oraz poetą i autorem limeryków. Właśnie odebrał nagrody w konkursach Photo Art Medica oraz "Przyszła wena do lekarza". Gratulujemy.

📢 Na Wielkiej Kopie (871 m n.p.m.) ma stanąć wieża widokowa. Będziemy z niej podziwiać Rudawy Janowickie. Tak jak to było przed wojną

Wielka Kopa to czwarty po Skalniku, Dziczej Górze i Wołku szczyt w Rudawach Janowickich. Przed wojną stała tu wieża widokowa, z której roztaczał się wspaniały widok na Rudawy Janowickie. Dzisiaj nie ma po niej śladu, a szczyt Wielkiej Kopy pozarastany jest samosiejkami. To ma się zmienić. Samorządy gminy wiejskiej Kamienna Góra i Marciszowa wspólnie przystąpiły do budowy wieży widokowej na Wielkiej Kopie. Wspiera je Nadleśnictwo Kamienna Góra.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie