Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdrojowy Teatr Animacji. 21 lutego premiera "Królowej śniegu"

Alina Gierak
zdrojowy teatr animacji
Zdrojowy Teatr Animacji. Zdrojowy Teatr Animacji powraca do Andersena - skarbu światowej literatury, nie tylko dziecięcej. Premiera "Królowej śniegu" wg Perta Nosalka w reżyserii Bogdana Nauki 21 lutego.

Zdrojowy Teatr Animacji. "Królowa śniegu" 21 lutego
Zdrojowy Teatr Animacji powraca do Andersena - skarbu światowej literatury, nie tylko dziecięcej, bo i dorośli od czasu do czasu sięgają do jego baśni, w których fantazja miesza się z rzeczywistością. Sztukę miał reżyserować w jeleniogórskim teatrze wybitny czeski twórca Peter Nosalek. Niestety, nie zdążył (zmarł 16 czerwca w 2013 roku). Realizacji podjął się Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji.
Premiera "Królowej śniegu" we Petra Nosalka 21 lutego o godz. 17.
Scenografię opracował Pavel Hubička, a autorem muzyki jest Pavel Helebrant.
Występują: Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski oraz gościnnie - Wiktoria Kisiołek i Helena Korczycka.
Sztukę obejrzycie także 23, 24, 25, 26 lutego o godz. 10 oraz 27 lutego o godz. 16.

Miłość Gerdy do Kaja to główny wątek jeleniogórskiej inscenizacji. -

Andersen był przede wszystkim mądrym znawcą ludzkiej duszy. We współczesnych stechnicyzowanych czasach to bardzo potrzebny temat.

A dla nas, ludzi teatru, fundamentalnym tematem jest szukanie nadziei. Tej nadziei, że w nas ludziach, małych czy dużych, jest więcej dobrego niż złego – mówił niegdyś czeski reżyser Petr Nosálek.
Petr Nosálek (ur. 30 maja 1947 w Czechach, zm. 16 czerwca 2013 w Ostrawie, w Czechach) debiutował w roku 1969 na scenie Divadla Loutek w Ostrawie. Przez wiele lat był aktorem, potem reżyserem tego teatru, a w latach 1999-2003 dyrektorem artystycznym. Na początku lat 90. rozpoczął współpracę z polskimi scenami lalkowymi. Pierwszym przystankiem na tej drodze był Opolski Teatr Lalki i Aktora. Współpracował też z teatrami w Bielsku-Białej, Olsztynie, Szczecinie czy Radomiu. Reżyserował również na Słowacji, w Niemczech i we Francji. W jeleniogórskim Teatrze Animacji zrealizował cztery spektakle: “Czarodziejski młyn” Aliny i Jerzego Afanasjewów (2003), “Dekameron” Giovanniego Boccaccia (2005), “Gargantua i Pantagruel” Franciszka Rabelaisa (2007) i “De Regeneratione. Powtórne narodziny” (2009).

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto