Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobra wiadomość dla turystów. Powiat Karkonoski wyremontuje drogę za 60 mln zł

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
30 milionów złotych z budżetu państwa i 30 milionów złotych z budżetu województwa dolnośląskiego - powiat karkonoski szykuje największą inwestycję drogową w swojej historii. Chodzi o remont drogi z Piechowic do Karpacza, więc turyści i mieszkańcy przemierzający trasę między Szklarską Porębą a miastem pod Śnieżką, z pewnością się ucieszą.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa poświęcona planom remontowym byłej drogi wojewódzkiej 366. Jako pierwsze do remontu wybrane zostały dwa odcinki przebiegające poza obszarem zabudowanym:

  • między Sosnówką a Miłkowem
  • na wysokości Marczyc wzdłuż zapory zbiornika Sosnówka

W konferencji udział wzięli: Jerzy Pokój - przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Wiśniewski - starosta karkonoski, Mirosław Kalata - wójt Gminy Podgórzyn oraz Anna Respondek - sołtys Ścięgien.

To największa w historii inwestycja drogowa w powiecie karkonoskim - podkreślił Krzysztof Wiśniewski, starosta karkonoski. - W przyszłym tygodniu wybrany zostanie wykonawca, któremu zlecona zostanie do przygotowania dokumentacja projektowa dla wskazanych odcinków drogi, a rozpoczęcie prac na tym terenie planowane jest już na wiosnę - tak, aby wszelkie prace zakończyły się przed końcem roku - dodał starosta.

W sumie ma zostać wyremontowane ponad 20 km drogi, którą wielu turystów przemierza jadąc między Szklarską Porębą a Karpaczem

Udało się doprowadzić do tego, że znalazły się pieniądze na drogę. To nie tylko droga, ale też rondo w Ścięgnach, gdzie zdarzały się wypadki śmiertelne - dodał Jerzy Pokój.

Jak mówił wójt gminy Podgórzyn, przy okazji remontu byłej drogi wojewódzkiej, planuje się budowe ciągu pieszo-rowerowego, który docelowo ma połączyć Jelenią Górę z Karpaczem i Kowarami.

Gmina Podgórzyn też będzie inwestować

Zlecamy dokumentację projektową na ten cel. Pierwszym etapem będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego od Podzamcza do Szkoły im. Orła Białego w Podgórzynie. Od przystanku autobusowego w Marczycach będzie też realizowany ciąg pieszo rowerowy do planowanego ronda w Marczycach. Kolejnym etapem będzie ciąg pieszo-rowerowy od ronda do skrzyżowania z drogą na Sosnówkę, Staniszów, Miłków, który zrobimy we współpracy z właścicielem Lake Hilla - powiedział Mirosław Kalata.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto