Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dolina Pałaców i Ogrodów: Powiat Karkonoski wyremontuje ważny odcinek drogi

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
Powiat Karkonoski po przetargu podpisał umowę z wykonawcą, który wyremontuje drogę powiatową nr 2654D w Łomnicy. To ważny odcinek, którym wielu turystów dojeżdża m.in. do Pałacu Łomnica, Pałacu Wojanów, czy w stronę Zamku w Karpnikach.

Kierowcy przemierzający drogę z Jeleniej Góry do Łomnicy w gminie Mysłakowice, przez lata musieli omijać liczne dziury w drodze, jednak kilka lat temu w stolicy Karkonoszy zdecydowano się na remont drogi przy Osiedlu Łomnickim. Do naprawy pozostał niewielki fragment do granicy z gminą Mysłakowice oraz odcinek należący już do powiatu karkonoskiego.

Miasto Jelenia Góra w listopadzie ubiegłego roku przeprowadziło przetarg na swój odcinek i wybrano wykonawcę. Za kwotę 1 098 930,95 zł zrobi to Karkonoskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Jak się dowiedzieliśmy, jest to skoordynowane z inwestycją powiatu, więc remont będzie się odbywać w podobnym czasie (wykonawca ma 6 miesięcy).

Starosta powiatu karkonoskiego podpisał umowę z firmą Urbit Michalik sp. z o.o., która wyremontuje 1,5 km drogi za kwotę 2 384 928,70 zł. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład (2 mln zł). Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na zakończenie prac, ale jak zapowiada - będzie chciał zdążyć przed następną zimą.

W ramach zadania mamy wymianę nawierzchni, odmulanie rowów, utwardzenie poboczy, wymianę przepustów. Kiedy oddamy drogę - będzie bardzo bezpieczna - podkreślił Krzysztof Wiśniewski, starosta karkonoski.

Inwestycja powiatu nie przewiduje remontu mostu nad rzeką Łomnica, ani budowy drogi pieszo-rowerowej wzdłuż jezdni. Jak tłumaczy starosta, ograniczenia własnościowe na to nie pozwoliły, ale tam, gdzie jest miejsca, pojawi się utwardzone pobocze.

Remont będzie "pod ruchem", więc zaczynamy od uzgodnienia organizacji ruchu. Chcemy mocno skrócić czas realizacji - deklaruje Józef Michalik, właściciel firmy.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto