MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria Nowy Rynek oraz Otwarta Papiernia połączyły siły, by stworzyć w Jeleniej Górze miejsce dla młodzieży. Nie ma takiego drugiego

Alina Gierak
Alina Gierak
Młodzi ludzie z Jeleniej Góry, którzy lubią malować, grać w sztukach, śpiewać, komponować i spełniać się artystycznie mają dla siebie LOKAL10/75
Młodzi ludzie z Jeleniej Góry, którzy lubią malować, grać w sztukach, śpiewać, komponować i spełniać się artystycznie mają dla siebie LOKAL10/75 Marcin Kaźmieruk Fotografia
LOKAL 10/75 już otwarty dla jeleniogórskiej młodzieży. Galeria Nowy Rynek oraz Otwarta Papiernia połączyły siły, by stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Jeleniej Góry, dedykowane młodzieży. Otwarciu LOKALU 10/75 towarzyszył spektakl „Arytmia Rozszerzenie”. Organizatorzy zapowiadają kolejne wydarzenia i warsztaty, organizowane w ramach tego projektu.

LOKAL 10/75 to przestrzeń, w której młodzi ludzie będą mogli regularnie brać udział w cyklu inspirujących wydarzeń artystycznych.

Miejsce to powstało we współpracy Otwartej Papierni, oraz galerii Nowy Rynek, by dać lokalnej młodzieży okazję do wartościowego spędzania czasu, edukacji i rozwoju poprzez sztukę.

W nowym lokalu planowane są m.in. różnorodne prezentacje artystyczne, nakierowane na tematykę bliską młodym ludziom. Pierwsza z nich odbyła się już 25 maja, w dniu wielkiego otwarcia LOKALU 10/75. Spektakl pt. „Arytmia Rozszerzenie” w reżyserii Małgorzaty Osiej i Macieja Pierzchały, z udziałem młodych aktorów, skierował uwagę na tematykę hejtu i przemocy. W performance wykorzystano motyw serca, by w wymowny sposób pokazać krzywdę, jakiej doznają czasem ludzie i jednocześnie uwrażliwić serca innych na to cierpienie. Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu były rozmowy twórców Otwartej Papierni z młodzieżą.

Uzupełnieniem tego spektaklu jest AUDIOTEKA SERC, którą w najbliższych miesiącach będziemy tworzyć. Zapraszamy do lokalu 10/75 aby w intymnych warunkach oddać dźwiękowy zapis bicia swojego serca. Składowe dźwięki posłużą do stworzenie utworu muzycznego, którego premiera podczas interdyscyplinarnej wystawy NA ZDROWIE REAL - mówi Maciej Pierzchała, założyciel Otwartej Papierni i jeden z reżyserów spektaklu „Arytmia Rozszerzenie.

Założenie projektu jest takie, by młodzi ludzie mieli miejsce, gdzie mogą spotkać się ze sztuką i jednocześnie z samym sobą. To nadrzędna idea, która mocno do nas przemawia i dlatego bardzo cieszymy się, że jako galeria będąca w samym centrum miasta możemy otworzyć drzwi takiego wyjątkowego miejsca. Będą tu poruszane tematy którymi młodzież żyje i które są dla niej ważne. Nie będzie brakować okazji do spotkań ze sztuką oraz inspirującymi osobami, a także szeroko rozumianego rozwoju – dodaje Ewa Hiller, dyrektor galerii Nowy Rynek.

W LOKALU 10/75 organizowany będzie także cykl warsztatów kulturalnych. Na uczestników czekają m.in. zajęcia teatralne, performance, scenograficzne, filmowe, rejestracji audio, montażu, a także poruszające ważną tematykę zdrowia psychicznego. Najbliższy warsztat budowania kompetencji społecznych już 20 czerwca o godz. 17.00 w LOKALU 10/75.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto