Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jelenia Góra: Targowisko wciąż pięknieje

VIOL
Klientów na targu nie brakuje
Klientów na targu nie brakuje Fot. V. Pietrzak
Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że oddanie targowiska "Zabobrze" w ręce spółki kupieckiej było dobrym pomysłem. Targ pięknieje z dnia na dzień.

Efekty działania spółki kupieckiej "Zabobrze" widać gołym okiem. Zewnętrzne pawilony targowiska do końca wakacji powinny wyglądać tak samo. Mają być estetycznie obudowane, a wokół będą rozwieszone reklamy tego, co można kupić na targu. Od strony ul. Różyckiego już można zobaczyć, jak to wygląda. Teren wokół jest też obsadzany krzewami, które z czasem pokryją całą ziemię. - Bardzo chcemy, żeby wszystko ładnie wyglądało, żeby było estetycznie i miło. I dla nas i dla klienta - mówi Stanisław Sudoł, prezes spółki kupieckiej "Zabobrze". Zieleń, która tam się pojawiła na pewno też odstraszy osoby, które rozkładały się tam z drobnym handlem.

Klientów cieszy też spory parking, który jest usytuowany tuż obok stoisk z warzywami i owocami. - A to przecież tu się robi najcięższe zakupy - śmieje się pani Emilia. Kiedyś musiała ograniczać ilość kupowanych rzeczy, bo po prostu nie miała ochoty ich dźwigać. - Teraz mam tak blisko do auta, że mogę sobie nawet dwa czy trzy razy obrócić w tę i z powrotem - dodaje.

Ale handlowcy nie zamierzają spoczywać na laurach. - Chciałbym, żeby stoiska z warzywami i owocami i te, które są poniżej nich były przykryte czymś w rodzaju dachu - tłumaczy Stanisław Sudoł pokazując na częściowo już wykonany plan. Niestety, taka inwestycja pochłonie sporo gotówki, bo takie zabudowanie jednego modułu to wydatek ok. 15 tys. złotych. - A modułów mamy czternaście, więc rachunek to ok. 200 tys. zł - wylicza prezes. Gdyby miasto przedłużyło z nimi umowę na dzierżawę terenu - wtedy mogą myśleć o tak poważnej inwestycji.

Na targowisku codziennie są tłumy ludzi. Przyciąga ich tu przede wszystkim bogaty wybór warzyw i owoców. Coraz więcej jest też stoisk z ubraniami. Spółka ma pomysł, aby wynajmować tzw. stoły chętnym nawet na jeden dzień. - Jak komuś na przykład pięknie obrodzą ogórki to czemu miałby ich nie sprzedać - wyjaśnia Stanisław Sudoł. Planowana cena za taki dzień dzierżawy to 3 złote.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto