Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2017 - lista zwycięzców

Rafał Święcki
Zakończono głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Przedstawiamy zwycięzców. Te projekty zostaną zrealizowane.

Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2017 - lista zwycięzców

W rejonie pierwszym wygrał projekt „Bezpieczny Przedszkolak” (1092 głosy) czyli modernizacja i powiększenie dziedzińca Przedszkola Miejskiego nr 19 im. „Kubusia Puchatka” przy ul. Kurpińskiego na Zabobrzu. Projekt dotyczy modernizacji i powiększenia dziedzińca przedszkolnego, który stanowi jedyną drogę dojazdową do placówki i jednocześnie drogę zaopatrzeniową, drogę p.poż., plac manewrowy i parkingowy, jak również trakt pieszy. Modernizacja ta polega przede wszystkim na wydzieleniu traktów pieszych oraz na wymianie istniejącej nawierzchni betonowej, na kostkę betonowo-brukową i rozbudowę (ok.670m.2) – powiększenie placu manewrowego i zagospodarowanie terenów zielonych.

W rejonie drugim będzie realizowany projekt „Sportowa Jelenia Góra” (639 głosów). Chodzi o zakup i montaż wiat ze stojakami dla rowerów w szkołach podstawowych nr 2, 5 i 8 oraz utworzenie parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ścieżce rowerowej przy ul.Konstytucji 3go maja.

W trzecim rejonie wygrał projekt „Jeleniogórskie Błonie” (419 głosów). Teren, który obejmuje zadanie znajdujący się na działce nr 126/2 przy ul. Nowowiejskiej można podzielić na II części. Część A (35 m x 67 m) - mogłaby służyć do gier i zabaw na powietrzu. Cześć B (13 m x 53 m) - natomiast do zajęć rekreacyjnych - siłownia. Części stanowią integralną całość. Środki pozyskane na realizację zadania zostaną przeznaczone na modernizację mającą na celu poprawę jakości terenu pod kątem przyszłych użytkowników. W związku z tym palujemy ogrodzenie całości, zamontowanie ławeczek dla osób korzystających z terenu, przygotowanie terenu pod stanowiska do siłowni zewnętrznej ( wyprofilowanie, utwardzenie i meliorację terenu), zamontowanie profesjonalnego monitoring, montaż stanowisk do siłowni zewnętrznej, wyposażenie w stojaki na rowery i pojemniki na odpady oraz wykonanie prac ogrodniczych (pielęgnacyjnych) trawnika w I części terenu. Kosztorys przedsięwzięcia ujmuje także koszty związane z transportem wyposażenia oraz z opracowaniem dokumentacji projektowej, nadzoru inwestorskiego itp.

Projekt „Całoroczne trasy do narciarstwa biegowego pod Chojnikiem” zwyciężył w rejonie czwartym (307 głosów). Chodzi o ułożenie toru wykonanego z tworzywa NP 50 CL i SK marki NEVEPLAST o śliskości śniegu do stylu klasycznego i stylu dowolnego na długości ok 200 m. ułożenie torów nie wymaga prac ziemnych. Tor w postaci kolorowych mat połączonych w jednolitą trasę pozwalającą spacerować na nartach, ćwiczyć technikę biegu, trenować narciarstwo biegowe, a także organizować mini zawody w sprincie technikami narciarskimi: klasyczną i dowolną. Ułożenie trasy to prosta czynność nie wymagająca prac ziemnych, nie wymagająca specjalnych prac konserwacyjnych i technicznych, a okres użytkowania przewidywany jest na 20 lat. Wykonane z tworzywa NP 50 CL i SK posiadają doskonałą śliskość śniegu. Dodatkowo poprzez odpowiednie ich ułożenie na pochyłościach można je wykorzystywać do rekreacyjnych zjazdów na pontonach w okresie letnim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto