Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rower górski, portfel i pistolet gazowy... Co jeszcze gubią jeleniogórzanie? Zobacz, jakie przedmioty trafiły do Biura Rzeczy Znalezionych

Alina Gierak
Alina Gierak
Jeśli zgubicie portfel, telefon komórkowy lub inną rzecz, zacznijcie poszukiwania od wizyty w Biurze Rzeczy Znalezionych
Jeśli zgubicie portfel, telefon komórkowy lub inną rzecz, zacznijcie poszukiwania od wizyty w Biurze Rzeczy Znalezionych Jarosław Jakubczak/Polskapress
Do depozytu biur rzeczy znalezionych w jeleniogórskim magistracie oraz w starostwie karkonoskim trafiają najróżniejsze przedmioty. Zostały pozostawione w tramwajach, autobusach, na przystankach i na ulicach. Co najczęściej gubią mieszkańcy? Gdzie zgłosić się po zgubioną własność?

Spis treści

Co najczęściej gubią jeleniogórzanie?

Na przestrzeni lat zmieniła się specyfika rzeczy, które gubią ludzie. Obecnie najwięcej jest przedmiotów drobnej elektroniki osobistej, takiej jak smartfony, laptopy, czytniki książek oraz torebki i portfele z gotówką.

W jeleniogórskich biurach rzeczy znalezionych znajdują się obecnie głównie telefony, klucze, portfele. Czasem są przedmioty sezonowe – latem parasole, zimą czapki i rękawiczki. Jednak zdarzają się przedmioty zupełnie nietypowe: piła spalinowa, rower górski czy pistole gazowy a nawet dziecięcy wózek.

Gdzie na właścicieli czekają rzeczy, które zgubili w autobusie, galerii handlowej lub w innym miejscu?

O zagubione rzeczy możecie pytać

  • W Biurze Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Jelenia Góra, przy ulicy Ptasiej 6 A w Jeleniej Górze, w punkcie informacji (na parterze). Numer kontaktowy: 75 75 46 356. Godziny urzędowania: pn-śr od 7:30 do 15:15, czw 7:30 do 16:15, pt od 7:30 do 14:15.

    Wykaz znajdziecie TUTAJ

  • Biurze Rzeczy Znalezionych starostwa karkonoskiego, przy ulicy Jana Kochanowskiego 10 w Jeleniej Górze

    Wykaz znajdziecie TUTAJ

Biuro Rzeczy Znalezionych tych przedmiotów nie przyjmuje

  • nieprzedstawiających żadnej wartości;
  • stanowiących sprzęt lub ekwipunek wojskowy;
  • dokumentów wojskowych;
  • których posiadanie wymaga szczególnego zezwolenia organów państwowych, jak broń, amunicja, materiały wybuchowe, aparatura radiowo-nadawcza oraz znalezione dowody osobiste, tymczasowe zaświadczenia tożsamości, paszporty i dokumenty podróży;
  • zwierząt, które zabłąkały się lub uciekły

Co ze zgubami, po które nikt się nie zgłosił?

Zgodnie z przepisami – rzecz znaleziona, która nie zostanie przez osobę uprawnioną odebrana w ciągu roku od doręczenia jej wezwania do odbioru, a w przypadku niemożności wezwania w ciągu dwóch lat od dnia jej znalezienia, staje się własnością znalazcy. Jeśli w tym czasie przedmiot nie wróci do prawowitego właściciela, to prawo własności przechodzi na znalazcę przedmiotu. Ma on wtedy określony termin na odebranie rzeczy. Jeśli tego nie zrobi, właścicielem znalezionego przedmiotu staje się miasto.

Kliknijcie w galerię i zobaczcie, jakie rzeczy czekają na właścicieli w Miejskim Biurze Rzeczy Znalezionych (zdjęcia są ilustracyjne)

Czytaj także

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto