Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Buczyny Gór Izerskich wpisane na światową listę UNESCO. Nic dziwnego! Są piękne. To pierwszy czeski obiekt przyrodniczy na liście

OPRAC.:
Paulina Gadomska
Paulina Gadomska
Buczyny Gór Izerskich zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO. Oprócz buków występują tu także inne unikatowe drzewa, takie jak klon, jodła biała, wiąz górski, jesion, dąb ozimy, lipa sercowata i wielkolistna i klon mleczny. Na szlaku turystycznym wiodącym przez rezerwat można zobaczyć także wiele ciekawych formacji skalnych.

Lista Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO tworzona jest od 1972 r. Wpisano na nią ponad tysiąc zróżnicowanych obiektów o ogromnej wartości kulturalnej m.in. kompleksy zabytkowe, archeologiczne i przyrodnicze. 14 z nich znajduje się w Polsce.

Buczyny Gór Izerskich na światowej liście UNESCO

Lasy te zajmują powierzchnię około 27 kilometrów kwadratowych na północnych zboczach Gór Izerskich. Narodowy rezerwat przyrody Buczyny Gór Izerskich jest nie tylko największym obszarem chronionym w Górach Izerskich, ale należy także do największych narodowych rezerwatów przyrody w Czechach.

Powstał w 1999 roku z połączenia siedmiu obszarów chronionych Špičák, Stržový vrch, Poledník, Štolpichy, Frýdlantské cimbuří, Paličník i Tišina.

Buczyny Gór Izerskich wpisane na światową listę UNESCO. Nic ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto