Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kiedy pojedziemy pociągiem do Karpacza? Wykonawca potrzebuje więcej czasu

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
FB Cezary Przybylski - marszałek województwa
Trwa remont linii kolejowej nr 340 z Mysłakowic do Karpacz oraz 308 na odcinku z Jeleniej Góry do Mysłakowic. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (inwestor) zapowiadała najpierw przywrócenie połączeń do miasta pod Śnieżką na grudzień 2023., a następnie na marzec 2024 r. Już wiemy, że i ten termin nie ma szans na realizację.

Linia 340 z Jeleniej Góry do Karpacza została oddana do użytku 29 czerwca 1895 roku, a ostatni pociąg kursowy przejechał trasę ze stolicy Karkonoszy do kurortu pod Śnieżką 2 kwietnia 2000 roku. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od lat przywraca ruch na zamkniętych/ zawieszonych liniach i podobnie stanie się z połączeniami z Karpaczem.

Pociąg między Jelenią Górą a Karpaczem zatrzymywać się będzie na przystankach:

  • Łomnica Średnia
  • Łomnica Dolna
  • Łomnica
  • Mysłakowice Polna
  • Mysłakowice
  • Mysłakowice Orzeł
  • Miłków
  • Karpacz

Kolejne opóźnienie

To bardzo ważna rewitalizacja przepięknej trasy kolejowej, która była nieczynna blisko przez ćwierć wieku - podkreślił Michał Nowakowski, rzecznik marszałka Dolnego Śląska. - Ze względu na przeciągające się uzgodnienia z Wodami Polskimi oraz kwestiami wymaganymi ze strony konserwatora zabytków - prace potrzebują jeszcze 3 miesięcy na dokończenie - dodał M. Nowakowski, który wyjaśnił, że w trakcie prac ujawniono zabytkowe instalacje wodociągowe - stąd opóźnienie.

Władze województwa liczą, że wraz z rozkładem jazdy od czerwca ruszą pociągi do Karpacza. Co istotne, władze miasta pod Śnieżką już wcześniej zapewniały, że komunikacja miejska będzie ułożona tak, aby podróżni wysiadający z pociągu mogli wjechać w wyższe rejony miasta. Koleje Dolnośląskie planują uruchomienie 8 par pociągów dziennie.

Czytaj także
[polecane ] 25906573,25894343 [/polecane]

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto