MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

KPSW Jelenia Góra. Maraton pisania listów do Amnesty International

Alina Gierak
Maraton pisania listów do   Amnesty International będzie w Jeleniej Górze w KPSW oraz w I LO
Maraton pisania listów do Amnesty International będzie w Jeleniej Górze w KPSW oraz w I LO piotr krzyżanowski
KPSW Jelenia Góra. Maraton pisania listów do Amnesty International ruszy 11 grudnia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Każdy może włączyć się do tej akcji. Walczcie o prawa ludzi do głoszenia swoich poglądów!

KPSW w Jeleniej Górze.
Maraton pisania listów do Amnesty International rozpocznie się w KPSW w czwartek 11 grudnia, o godz. 17, w domu studenta przy ul. Kadetów 1(teren KPSW). – Żeby napisać taki list nie trzeba mieć zdolności pisarskich, ani znać języka angielskiego, bo można je pisać po polsku – zachęca Wojtas. – Będziemy pisać póki starczy nam siły. Rekord Polski to 24 godziny , mam nadzieje, że uda nam się go pobić – dodaje organizator.
Udział w maratonie może wziąć każdy bez względu na wiek, warunkiem jest umiejętność pisania. Na uczestników czekać będzie również poczęstunek.

W Jeleniej Górze maraton odbędzie się w dwóch miejscach: na KPSW oraz w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego, tam pisanie listów rozpocznie się we wtorek, 9 grudnia o godz. 9.40. Zakończenie maratonu przewidywane jest w piątek, 12 grudnia
Maraton Pisania Listów
.„Maraton Pisania Listów” odbywa się po raz 15. Warto wziąć w nim udział., ponieważ za pomocą listu można wyrazić swój bunt związany z łamaniem praw człowieka na całym świecie List będzie można napisać na podstawie historii 11 bohaterów.
Wśród nich jest m.in. student Daniel Quitero z Wenezueli, który został aresztowany i torturowany po antyrządowej demonstracji przez członków Boliwariańskiej Gwardii Narodowej.
John Jeanette z Norwegii, która walczy o prawną zmianę płci oraz kobiety i dziewczęta z RPA, które nie mają odpowiedniej opieki w ciąży.
-Każdy list ma być formą buntu, apelem – mówi Krzysztof Wojtas, organizator. – Przekaz ma być jasny : ja Kowalski uważam, że źle postępujecie z tym więźniem sumienia albo z tym więźniem politycznym. Każdy list jest nadzieją na poprawę ich życia – wyjaśnia Wojtas.
Listy nie są adresowane bezpośrednio do bohaterów, tylko do rządów. – Swój bunt kierujemy nie do ofiar, ale do ludzi, którzy mają moc sprawczą i mają wpływ na ich losy – tłumaczy Wojtas. – W przypadku Daniela list będzie zaadresowany do prezydenta Wenezueli z prośbą np. o to, aby zmienić obowiązujące prawo i zagwarantować ludziom z tego państwa prawo do wolności słowa – dodaje.

Autorką tekstu jest Agata Skindziul, studentka kierunku dziennikarstwa KPSW

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO 2024 ODC. 6

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto