Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy punkt krwiodawstwa w Jeleniej Górze. Inwestycja w centrum miasta za 2 miliony złotych

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko

Przy ul. Krótkiej 1 w Jeleniej Górze otwarto nową siedzibę punktu krwiodawstwa należącą do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Pobór krwi w styczniu będzie możliwy w każdą środę, czwartek i piątek w godzinach od 8:00 do 12:30. Możliwe, że z kolejnych miesiącach - jeśli będzie taka potrzeba - punkt będzie otwarty 5 dni w tygodniu, ale RCKiK Wałbrzych będzie informować o tym na swojej stronie internetowej.

Koszt zakupu nieruchomości oraz adaptacja na punkt poboru krwi (poniesione przez RCKiK Wałbrzych) to 2 miliony złotych, z czego 1,6 mln zł to środki unijne. Do dyspozycji są trzy stanowiska poboru.

Ważna inwestycja

W ciągu roku w Jeleniej Górze krew oddaje ok. 3 tysiące osób. Stałe punkty wałbrzyskiego centrum znajdują się też w Kłodzku i Bogatyni, a w pozostałych powiatach okazjonalnie pojawia się mobilna stacja poboru krwi.

Wyszliśmy naprzeciw naszym honorowym dawcom krwi, aby poprawić im komfort przebywania. Brakowało stałego miejsca poboru w Jeleniej Górze. Długo robiliśmy to w szpitalu, później dzięki uprzejmości uczelni w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, a teraz jesteśmy w samym centrum miasta - powiedziała Elżbieta Kierzek, dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Nowy punkt krwiodawstwa to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo dawców krwi. Znajdują się w nim m.in. rejestracja, pomieszczenie do poboru krwi, gabinet lekarski, poczekalnia, sanitariat - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Zobacz na mapie, gdzie znajduje się nowy punkt krwiodawstwa w Jeleniej Górze:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto