Sudety - Pogoń: Walka z liderem tylko w pierwszej kwarcie. Zobacz zdjęcia

Przemysław Kaczałko
W meczu 15. kolejki II ligi koszykarzy (gr. D) Sudety Jelenia Góra podejmowały Pogoń Prudnik. Był to ostatni mecz obu drużyn w 2023 roku, a zdecydowanym faworytem był lider rozgrywek, czyli ekipa z opolskiego.

Pierwsza kwarta pozytywnie zaskoczyła miejscowych kibiców. Walka w szybkim tempie i przy niezłej skuteczności mogła się podobać. Tym bardziej miejscowi kibice mieli więcej powodów do zadowolenia, bowiem ich ulubieńcy prowadzili po 10 minutach 26:21. Jeśli ktoś w hali im. Mariana Koczwary miał nadzieję na sensację, w drugiej odsłonie został odarty ze złudzeń. Całkowita dominacja gości skutkowała wyraźnym prowadzeniem Pogoni do przerwy. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 32:53.

Po zmianie stron nadal dominowali przyjezdni. Najwyższą przewagę prudniczanie mieli na początku czwartek kwarty (49:85). W końcówce meczu jeleniogórzanie nieco poprawili swój dorobek punktowy, ale i tak przegrali wysoko 75:103.

Miłym akcentem w przerwach meczu były występy grupy "Wesołe pompony", czyli uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze. Nie zabrakło też mikołajkowych paczek dla dzieci.

W tabeli gr. D II ligi Pogoń z kompletem 15 zwycięstw prowadzi, natomiast ekipa Jarosława Wilusza z dorobkiem 6 zwycięstw i 9 porażek jest na 10. miejscu. Następny mecz Sudety zagrają 6 stycznia (godz. 18:30) z Kangoo Basket Gorzów Wlkp.

Sudety Jelenia Góra – Pogoń Prudnik 75:103 (26:21, 6:32, 17:30, 26:20)

Sudety: Ostrowski 17, Ciemiński 17, Majewski 8, Rzechtalski 8, Stochmiałek 8, Walczak 2, Najman 2, Suchecki 2, Carowicz, Wojciechowski.
Pogoń: Sanny 17, Cebula 16, Mordzak 16, Garwol 14, Prostak 13, Nowicki 12, Nowakowski 7, Kasiński 5, Gnilka2, Krupiński 1.
Sędziowali: Adrian Chmielewski, Krzysztof Kustra.