Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny. Mają sposób na promocje regionu

Alina Gierak
Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny. Powiększa się klaster. Wśród dziewięciu nowych członków są m.in. Termy Cieplickie, TV Strimeo, zamek w Karpnikach, pałac w Łomnicy, ośrodek biathlonowy w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, Schronisko Samotnia i PTTK w Jeleniej Górze. Jakie korzyści będą mieli?

Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny. Wśród dziewięciu nowych członków klastra są m.in. Termy Cieplickie, TV Strimeo, zamek w Karpnikach, pałac w Łomnicy, ośrodek biathlonowy w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, Schronisko Samotnia i PTTK w Jeleniej Górze. Jakie korzyści będą mieli?
-

Razem łatwiej i taniej jest zabiegać o turystów, promować się i współpracować z samorządami -

mówi Krzysztof Korzeń, jeden z inicjatorów klastra, właściciel biura podróży Discover Silesia. Nie bez znaczenia jest zabieganie o wsparcie wspólnych pomysłów z unijnych dotacji, o co będzie zabiegać Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, także członek klastra i jego koordynator.
Nowi członkowie
Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny. Lista członków nie jest zamknięta. Do klastra może przyłączyć się każdy liczący się przedsiębiorca branży turystycznej z Kotliny Jeleniogórskiej. Weryfikacją zgłoszeń zajmuje się rada założycieli klastra: Uniwersytet Ekonomiczny, Instytut Gospodarki Turystycznej, Hotel Artus z Karpacza, Hotel Caspar z Jeleniej Góry, Pałac Wojanów, Villa Nova, Huta Julia z Piechowic, KARR, Starostwo jeleniogórskie, oraz Discover Silesia. Zdaniem Piotra Miedzińskiego, prezesa KARR, sukcesem jest, że w klastrze współpracują gestorzy turystyki, naukowcy oraz samorządowcy. Dzięki temu łatwiej będzie zrealizować pomysły, które uatrakcyjnią pobyt w Kotlinie Jeleniogórskiej.
Mają pomysły
Jednym z nich jest połączenie ścieżkami rowerowymi gmin naszego regionu. Trzeba do tego przekonać samorządy. -

Tworzymy także miejsca przyjazne rowerzystom, gdzie będą mogli np. wykonać proste naprawy sprzętu

- wyjaśnia Krzysztof Korzeń. Tak jest już w pałacu w Wojanowie i hotelu Caspar w Jeleniej Górze.
Na niedawnej konferencji poświęconej opłacalności turystyki uzdrowiskowej, którą zorganizowała w Karpaczu KARR, pojawił się także projekt utworzenia portalu internetowego, gdzie w jednym miejscu dostępne byłby informacje o tym co dzieje się w naszym regionie, co warto zwiedzić, jakie są kuracje, baza noclegowa i gdzie warto pojechać. Teraz bowiem, by tego się dowiedzieć, trzeba przewertować kilkanaście stron w internecie i zajrzeć, co oferuje dla turystów i mieszkańców każda gmina czy ośrodek.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto