Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oddział kardiologiczny na miarę XXI wieku. Nowe zabiegi w jeleniogórskim szpitalu

OPRAC.:
Paulina Gadomska
Paulina Gadomska
pixabay
Oddział Kardiologiczny w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej od 20 lat świadczy szybką, nowoczesną i kompleksową opiekę medyczną dla pacjentów z chorobami układu krążenia i schorzeniami sercowo-naczyniowymi. Od początku sierpnia w placówce realizowane są wysokospecjalistyczne zabiegi ablacji z użyciem systemu 3D oraz krioablacje.

Jeleniogórski szpital stale jednak rozwija swoją ofertę medyczną z obszaru kardiologii.

– Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej dysponuje pełnoprofilowym, nowoczesnym Oddziałem Kardiologicznym. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz zastosowaniu specjalistycznych rozwiązań z zakresu diagnostyki i terapii kardiologicznej, świadczymy profesjonalną i kompleksową pomoc Pacjentom z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Obecnie rozszerzyliśmy ofertę oddziału o dwa nowe zabiegi: ablacji z użyciem systemu 3D oraz krioablacji, oferującym tym samym specjalistyczne świadczenia kardiologii XXI wieku. Oba te zabiegi służą do leczenia szeroko pojętych zaburzeń rytmu serca, zarówno komorowych, jak i nadkomorowych czy migotania przedsionków – wskazuje lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Zabiegi ablacji zaburzeń rytmu serca z użyciem systemu 3D w chorobach komorowego zaburzenia rytmu serca czy atypowego trzepotania przedsionków oraz krioablacje w migotaniu przedsionków, to ratujące życie operacje o wysokiej skuteczności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i wysokiej klasy sprzętu medycznego, czas pobytu Pacjenta w szpitalu jest ograniczony do minimum i wynosi od 3 do 5 dni.

Stały dyżur w nagłych przypadkach i pomoc po zawale serca

Jeleniogórska kardiologia przez siedem dni w tygodniu, całodobowo pełni dyżur w nagłych przypadkach kardiologicznych. Jest to dyżur hemodynamiczny dla Pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym i zawałem serca. Dzięki temu Pacjenci mogą mieć wykonane najpilniejsze zabiegi ratujące zdrowie i życie o każdej porze dnia i nocy – takie jak koronarografia i angioplastyka wieńcowa. Odbywają się one w Pracowni Hemodynamiki funkcjonującej przy oddziale. W pracowni realizowana jest także pełna diagnostyka i leczenie inwazyjne. Lekarze kardiolodzy z WCSKJ podkreślają, że w przypadku leczenia chorób serca i układu krążenia szczególnie istotna jest ciągłość leczenia oraz późniejsza, odpowiednia rehabilitacja. W tym celu jeleniogórski szpital realizuje program Kompleksowej Opieki nad Pacjentem Po Zawale Serca – w skrócie KOS.

– Skuteczna rehabilitacja pozwala na powrót do pełnej sprawności. W ramach programu KOS Pacjenci są kwalifikowani do opieki ambulatoryjnej, kontroli leczenia i stanu zdrowia oraz do rehabilitacji kardiologicznej. Co bardzo istotne, dzięki programowi czas oczekiwania skrócony jest do minimum i Pacjenci mają zapewniony szybki dostęp do odpowiedniej rehabilitacji pozawałowej – mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Pacjenci mogą korzystać także ze stacjonarnej rehabilitacji kardiologicznej w otoczeniu przyrody w ośrodku zamiejscowym WCSKJ „Wysoka Łąka” w Kowarach. W placówce dyżury pełnią także kardiolodzy z jeleniogórskiego szpitala.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto