Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Straż Graniczna poszukuje prawie 100 pracowników również na Dolnym Śląsku FILM

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Straż Graniczna
Straż Graniczna Piotr Krzyżanowski
W 2024 roku na kandydatów chętnych do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej czeka aż 95 wakatów. Aby wstąpić w nasze szeregi, wystarczy mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie być karanym sądownie. Wiek kandydata nie gra już roli a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W naszej wyższej szkole oraz ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia służby.

Egzaminy i „wykrywacz kłamstw” nie taki straszny

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne czyli tzw. „wykrywacz kłamstw”. Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby.

Szkolenia i przyzwoite zarobki z bonusami

Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, kandydatów czeka szkolenie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej lub w Wyższej Szkole Straży Granicznej. Tam zapewniamy darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie. Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki nowego funkcjonariusza mogą wynosić w granicach 5 tys. złotych na rękę!

Funkcjonariusz SG może liczyć również na dodatek na remont mieszkania lub brak mieszkania, pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto równoważnik za umundurowanie tzw. mundurówka, 13-ta pensja oraz dofinansowanie do wypoczynku.

Różnorodność specjalizacji w służbie

Służba w Straży Granicznej to stabilność, prestiż i satysfakcja. To także możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz w Wyższej Szkole Straży Granicznej. Formacja oferuje szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji w służbie np.: kontrola ruchu granicznego na lotnisku, wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych, działania kontrolne i weryfikacyjne, działania specjalne realizowane w porcie lotniczym, działania minersko - pirotechniczne, służba przewodników psów służbowych czy specjalistów od rozpoznawania fałszerstw dokumentów.

Wypełniasz kwestionariusz i już!

Wszyscy zainteresowani mogą składać dokumenty w placówkach Straży Granicznej, najbliższych swojego miejsca zamieszkania, bądź w siedzibie komendy oddziału w Krośnie Odrzańskim.

Zobacz promocyjny film:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Straż Graniczna poszukuje prawie 100 pracowników również na Dolnym Śląsku FILM - Legnica Nasze Miasto

Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto